Zadbaj o swojego Figowca Benjamina!

Figowiec Benjamina w swoim naturalnym, australijskim środowisku występuje w postaci drzewa wysokiego na 35 metrów! W warunkach domowych może sięgać najwyżej sufitu. Odznacza się gęstwiną eliptycznych, błyszczących, zielonych, ostro zakończonych listków, które osadzone są na krótkich ogonkach. Zarówno listki, jak i końce gałązek lekko zwisają.

Jak o niego dbać?

Ficus Benjamina to roślina znana ze swojego charakteru. Figowiec lubi ciepło i światło, lecz nie bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Temperatura otoczenia w ciepłych miesiącach powinna wynosić maksymalnie 28°C, a zimą co najmniej 15°C. Nie wystawiajmy go na wahania ciepła, przeciągi czy fale suchego powietrza wydobywające się z okolic kaloryfera. Ficusa podlewamy umiarkowanie (nadmiar wody w doniczce oraz w podstawce zostanie natychmiast zauważony). Aplikujemy ją dopiero, gdy ziemia w doniczce będzie lekko przesuszona. Tak naprawdę wszystko zależy od wilgotności pomieszczenia, w którym mieszka nasz ficus benjamina. Jeśli mamy tam suche powietrze, możliwe, że będzie trzeba podlewać go 1-2 razy w tygodniu, a w miejscu o większej wilgotności w zupełności wystarczą odstępy 7-dniowe lub nawet dłuższe. W zimie podlewamy oszczędniej aniżeli wiosną, latem i jesienią. Benjamin bardzo lubi zraszanie liści – najbardziej przegotowaną wodą. Dodatkowo ficus preferuje, aby doniczki nie obracać i nie przestawiać z miejsca na miejsce, bowiem przyzwyczaja się do intensywności i kąta padania światła.

Nawożenie

Gdy decydujemy się na nawożenie Figowca Benjamina, postawmy nawóz mineralny stosowany raz na 2-3 tygodnie, zgodnie z zaleceniami producenta.

Przesadzanie i dopasowanie podłoża

Figowiec Benjamin doskonale czuje się w małej doniczce. Przesadzamy go więc dopiero w razie absolutnej konieczności do donicy o większym rozmiarze. Zapewniamy mu wówczas żyzne i przepuszczalne podłoże, za co z pewnością nam się odwdzięczy.


pobierz instrukcję do druku

  • Darmowa dostawa od 150zł

  • Bezpieczna wysyłka kurierem

  • Specjalnie zaprojektowane pudełka

  • Darmowa dostawa od 150zł

  • Bezpieczna wysyłka kurierem

  • Specjalnie zaprojektowane pudełka