• Darmowa dostawa od 150zł

  • Bezpieczna wysyłka kurierem

  • Specjalnie zaprojektowane pudełka

  • Darmowa dostawa od 150zł

  • Bezpieczna wysyłka kurierem

  • Specjalnie zaprojektowane pudełka

Zadbaj o swojego Figowca sprężystego!

Figowiec sprężysty to przybysz z ciepłych krajów - Półwyspu Indyjskiego, Indochin i Malezji. Szczyci się ciemnozielonymi, skórzastymi, błyszczącymi liśćmi, które prawie zupełnie poziomo wyrastają z łodygi. W naturze osiąga nawet 30 metrów wysokości, a w mieszkaniu odpowiednio pielęgnowany sięgnie aż do sufitu.

Jak o niego dbać?

Figowiec sprężysty to bezproblemowy współlokator. Najbardziej lubi miejsca jasne o rozproszonym świetle i temperaturę w przedziale 18-24°C, ale potrafi dostosować się również do mniej optymalnych warunków. Gdy czasem zapomnimy o podlewaniu (czego oczywiście nie polecamy, a zapominalskim radzimy zapisać w kalendarzu albo ustawić przypomnienie w telefonie), nie będzie robił wyrzutów. Nawadniamy go umiarkowanie, a w zimie oszczędnie. Najważniejsze, by unikać nadmiaru wody i dbać o to, by nie gromadziło się jej zbyt wiele w podłożu. Wilgotność powietrza to z kolei zupełnie inna historia – tu wskazana jest obfitość. Nowego zielonego przyjaciela polecamy regularnie spryskiwać letnią wodą. Będzie lśnił z zadowolenia!

Nawożenie

Figowiec sprężysty lubi być nawożony rozcieńczonym wodą nawozem mineralnym lub nawozem na bazie humusu co dwa tygodnie tylko w okresie wzrostu. Figowcom seniorom zasilanie ograniczamy, by zbyt szybko nie rosły. W dawkowaniu stosujemy się do zaleceń producenta.

Przesadzanie i dopasowanie podłoża

Młodego Figowca sprężystego przesadzajmy raz do roku, starszym okazom wymieniamy już tylko wierzchnią warstwę ziemi. Najlepszy okres na takie porządki to wiosna. Pamiętajmy, by wybierać glebę żyzną i przepuszczalną.


pobierz instrukcję do druku